Po sto sztuk dla setnego butiku. Limitowana kolekcja akcesoriów Kruka

Udostępnij

Z okazji otwarcia 100 salonu W.Kruk, najstarszej jubilerskiej marki w Polsce, powstała kolekcja dodatków, aby podkreślić wyjątkowość chwili dla firmy jest ich po 100 sztuk każdego rodzaju. Krótka seria ma zapewnić klientom poczucie ekskluzywności i zminimalizować „ryzyko” spotkania się torba w torbę, okulary w okulary z właścicielem takiego samego modelu i wzoru.

Na prezentacji największe emocje wzbudziły torby.

Jest ich 5 rodzajów: worek, shopperka, torebka na długim pasku przekładana przez ramię (cross body), kopertówka oraz torba wzorowana na męskiej z rączką i klapką z przodu (tote bag). Bez wątpienia zostały one starannie uszyte przez włoskich rzemieślników  z jakościowego  surowica.  Rodzaj skóry wybrany jest w taki sposób, aby była ona dostosowana do funkcji torby – np. „wół roboczy” tote bag uszyta jest ze skóry groszkowej, bo taka się mniej brudzi i niszczy, natomiast kopertówka z licówki podkreślającej jej wieczorowy charakter. Nie brak tu sekretów przeznaczonych tylko dla rąk i oczu właścicielek – dwa modele toreb mają skórzane podszewki – worek i kopertówka. Ta ostatnia, czarna jak węgiel, ma  podszewkę jest ze złoconej skóry. To lubię!

W.Kruk torba skórzana tyou worek.

W.Kruk torba skórzana tyou worek.

W. Kruk torba skórzana nawiązująca do męskiej teczki (tote bag).

W. Kruk torba skórzana nawiązująca do męskiej teczki (tote bag).

W. Kruk torba kopertówka ze skóry.

W. Kruk torba kopertówka ze skóry.

Wzornictwo? Cztery modele (za wyjątkiem torby przez ramię) to: prostota, dobre proporcje, stonowane barwy: bordo, czerń, marynarski granat. W zasadzie są bez ozdób „męska torba” ma ręczne stebnowanie wyglądające jak wielka fastryga. Gdzie charakter i indywidualizm?

 - Dla nas to nie jest zarzut, przeciwnie. Od początku przyjęliśmy założenie, że tworzymy torby ponadczasowe, odporne na zmiany mody i eleganckie dzięki detalom oraz jakości skór. Są proste, ale ozdabiają je jubilerskie dodatki np. kopertówka ma bransoletę z mosiądzu; można ją odpiąć i nosić samodzielnie. Szukaliśmy skór, które będą się ładnie starzały … Torby nie są tanie, muszą więc być długowieczne – opowiada Joanna Andrzejewska z firmy W.Kruk.

Fantazji nie brak na szczęście w torbie typu cross body – przednie klapy wykonane są ze skór z włosiem, jedna ma nadruk skóry pytona, druga jest czarna jak smoła. Dołączono do nich odpinaną przywieszkę w kształcie frędzla z łańcuszków. Można ją nosić np. jako breloczek lub zawieszkę na modnej aksamitce.

W. Kruk torba przez ramię (cross body) wzór w skórę pytona.

W. Kruk torba przez ramię (cross body) wzór w skórę pytona.

Firma stanęła do walki o serca i portfele klientek na konkurencyjnym w Polsce rynku. Nie brak na nim toreb kilku światowych domów mody, rodzimych zdolnych projektantów, torb marek obuwniczych półki w sieciówkach uginają się od modnych modeli. Kto kupi jedną z torebek Kruka, które kosztują od 1290 do 2490 zł?

- Kobieta, która ceni sobie dyskrecję, nowoczesną klasykę. Pani, dla której torba jest elementem stroju dostosowanym do okazji. Ma jej służyć wiele lat i pasować do większości ubrań w garderobie. Kolekcja jest okolicznościowa, W.KRUK pozostaje przede wszystkim marką jubilerską – podkreśla przedstawicielka W.Kruk.

Ja rozważyłabym zakup torby przez ramię lub kopertówki. Odpowiednio zaaranżowane i wyeksponowane mogłyby stać się najsilniejszym punktem stylizacji.

W cieniu toreb postało 6 modeli jedwabnych chust i apaszek. Trzy z nich mają nadruki w kwiaty zaprojektowane w pracowni W.Kruk. W skład limitowanej kolekcji wchodzą także: pierścienie do przytrzymywania apaszek, męski pasek, breloki, a także dla kobiet i mężczyzn: portfele, okulary, rękawiczki.

W.Kruk apaszka jedwabna. Projekt nadruku powstał w pracowni marki.

W.Kruk apaszka jedwabna. Projekt nadruku powstał w pracowni marki.

W.Kruk - projekt torby-worka.

W.Kruk – projekt torby-worka.